Teknoloji

Ebara; yapı, profil ve amaç aşısından Türkiye mümessili Sump Pompa ile oluşturduğu ortak stratejiye binaen kendisini adeta sürekli yenileyen bir teknoloji molekülü olduğunun altını tekrar çizmek isteriz.
 
Ebara Co. bugün vasıtalar için yakıt pili icatçısı olmaktan, insanoğluna faydalı sayısız sektörde kullanılan nano teknolojisini geliştiren yapılara kadar; insanları tüketim topluluğu olarak görmeyip aksine onları daha doğal, sade ve mutlu yaşamayı sağlayacak az ve öz tüketen bir yaşam felsefesini taşıyan ürün ve fikirler üretmekte olan kapsamlı bir kuruluştur.
 
Sonuçta Ebara pompa sektöründe de aynı üretim ve geliştirme felsefesini taşımakta ve imal ettiği ürünler bazında bu strateji ile ne kadar uyumlu olduğu gerçeğini bizlere tekrar hatırlatmaktadır.
 
Seri olarak ürettiği sac paslanmaz pompalar (dalgıç, santrifüj, yatay, dikey) hijyen, atık yönetimi, kullanım kolaylığı, yedek parça standardizasyonuna bağlı en az yedek parça kullanımı vs. açısından mükemmel özelliklere sahiptir. Bu noktada teknoloji kullanım ve tüketim yapısında iki ana kültür bulunduğu fikrine sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu durum pompa ve pompa istasyonu ekipmanları içinde geçerlidir.
 
İlki iyi, sağlam, pazarlama ve tanıtımı başarılı yapılmış ama ( biraz teknolojik olarak ) abartılmış, insanların ilgisini bu tip özelliklerle daha fazla çekmeye çalışan ürünlerdir (genellikle Avrupa menşeili ürün kültürü). Bu ürünler fiziki olarak çok uzun ömürlü olmalarına karşın belirli bir çalışma süresi sonunda sürekli yedek parça değişimi ve bakım isteyen ürün grubunu oluşturur. Uzun ve dayanıklı kullanım ömürleri olduğundan harcanan yedek parça ve bakım maliyeti kullanıcıları çok fazla rahatsız etmemekle birlikte, tüketime ve değiştirmeye yönlendiren bir durum ortaya çıkar. Sonuçta kullanıcı " Bir çok parça değiştirdim, bakım yaptırdım ama yıllardan beri hala çalışıyor. " mantığı ile sürekli tükettirilmekte ve harcatılmaktadır.
 
Diğeri ise; ürünü yatırım ürünü olarak görüp güvenilir, çok sağlam, imalat emniyet katsayısını en üst sınırda tutan, gösterişsiz, abartısız ama ürüne adeta bakımsız ve yedek parça tüketimsiz yani sınırsız ömür veren imalat kültürü. Bunun adı sıfır risk imalat mantığı diğer benzetimle Ebara'nın sahip olduğu imalat mantığıdır.
 
Yukarıda açıklananlara binaen Ebara abartısız, gösterişsiz, ek harcamasız ve sınırsız bir ürün hayatı sunmaktadır.
 
Ebara' nın bu konudaki şahitleri bu mantığı benimsemiş ve bu ürünleri hali hazırda kullanmakta olan kişi ya da kurumlardır.
 
Sizlere her türlü referans ve ek bilgiyi vermeye hazır olduğumuzu memnuniyetle bildirir, iyi günler dileriz.

0 216 481 39 99
info@sumppompa.com
E-Bülten

Tüm yeniliklerimizden haberdar olmak için lütfen kaydolun

©2016 - Sump Pompa Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM